senior woman telemedicine

چه کسانی بیشتر از Telemedicine استفاده می کنند

در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است که چه افرادی در جامعه بیشتر می روند سراغ استفاده از بهداشت از راه دور؟

بهداشت از راه دور که به آن پزشکی از راه دور یا پزشکی الکترونیکی نیز گفته می شود به معنای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی از راه دور بر روی زیرساخت های مخابراتی است.

Telehealth به ارائه دهندگان مراقبت های سلامتی و بهداشتی اجازه می دهد تا بیماران را بدون مراجعه حضوری ارزیابی، تشخیص، اطلاع رسانی و درمان کنند. بیماران می توانند با استفاده از وسایل الکترونیکی شخصی خود مانند لپ تاپ، تبلت، گوشی های هوشمند و غیره با پزشکان از محل خود ارتباط برقرار کنند.

به طور کلی برای استفاده از خدمات بهداشت از راه دور نیاز به دانلود یک اپلیکیشن ارائه دهنده خدمات سلامت و پزشکی از راه دور مانند Tangela Care و یا داشتن شماره تلفن مخصوصی که توسط مطب پزشک برای ارائه خدمات درمانی از راه دور مشخص شده است، می باشد.

تماس از طریق اپلیکیشن:

پس از به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سابقه پزشکی و علائم، بیمار از راه دور به یک پزشک متصل می شود. بر اساس ارزیابی پزشک، تماس با دریافت دستورالعمل‌های بیشتر از جمله داروهای بدون نسخه یا نسخه‌ای و اینکه آیا بیمار نیاز به قرار ملاقات بعدی دارد یا خیر، پایان می‌یابد.

چند درصد از بزرگسالان در 12 ماه گذشته از telehealth استفاده کرده‌اند و آیا تفاوت‌هایی بر اساس فاکتورها و عوامل مختلف مانند سن، جنسیت، درآمد و ... مشاهده شده است؟

به طور خلاصه، در سال 2021، 37.0 درصد از بزرگسالان در 12 ماه گذشته از Telemedicine استفاده کردند. تفاوت در استفاده از پزشکی از راه دور بر اساس جنس، سن، درآمد خانواده، سطح تحصیلات، منطقه و شهرنشینی مشاهده شد. زنان بیشتر از مردان از Telemedicine استفاده می کردند. علاوه بر این، استفاده از Telemedicine در میان افرادی که در مناطق شمال شرقی و غربی زندگی می‌کردند، بالاترین میزان بود، و استفاده از آن با افزایش سن، سطح تحصیلات، و با درآمدهای خانواده‌ای بالای 200 درصد FPL افزایش یافت. استفاده از Telemedicine در کلانشهرهای بزرگ بیشتر بود و با کاهش سطح شهرنشینی کاهش یافت.