doctor working with tablet on canada flag background

هزینه بیمه در کانادا چقدراست؟ و آیا قرارهای ملاقات از راه دور تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

گزارش های متعددی وجود دارند که خاطرنشان می کنند هزینه های پزشکان در کانادا سومین منبع بزرگ هزینه های مراقبت های بهداشتی پس از بیمارستان ها و داروها است.

اگر تحت پوشش OHIP نیستید، قیمت خدماتی که دریافت می کنید بسته به کلینیکی که به آن مراجعه می کنید متفاوت خواهد بود. معمولاً قیمت ها در وب سایت کلینیک ذکر می شود تا بتوانید به راحتی هزینه خود را محاسبه کنید و از هرگونه هزینه غافلگیرکننده جلوگیری کنید.

برنامه دارویی Trillium به جوانان انتاریایی که توانایی پرداخت نسخه های خود را ندارند یا بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف نسخه می کنند، کمک پرداخت می کند. در حال حاضر، اگر نسخه های شما برابر یا بیش از 4٪ درآمد خانواده شما باشد، ممکن است کاندیدای واجد شرایط باشید.

هزینه بیمه در کانادا

آنچه باید بدانید

بیمه یک قرارداد بین شما و یک ارائه دهنده بیمه است. این خط مشی به شما امکان می دهد برای خسارات خاص به دارایی، زندگی یا سلامت خود، به شرط رعایت شرایط و ضوابط مشخص شده در قرارداد، غرامت دریافت کنید. داشتن بیمه راه خوبی برای برنامه ریزی برای حمایت های مالی لازم برای مقابله با شرایط پیش بینی نشده یا غیرمنتظره است. این به کاهش خطر پرداخت از جیب خود برای هر گونه اتفاق کمک می کند.

میانگین هزینه بیمه در کانادا

انواع مختلفی از بیمه در کانادا وجود دارد. برخی از موارد ضروری بیمه سلامت، خودرو، زندگی، مستاجر و خانه هستند. به عنوان یک دارنده بیمه، شما ملزم به پرداخت مشارکت های پولی دوره ای (معروف به حق بیمه) به بیمه نامه خود هستید. این حق بیمه ها بر اساس نوع بیمه متفاوت است و بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می شود. در اینجا نگاهی به بیمه سلامت داریم.

بیمه سلامت

شاید شنیده باشید که خدمات درمانی در کانادا رایگان است و هزینه آن توسط دولت پرداخت می شود. به طور معمول، بیمه درمانی استانی و منطقه ای که توسط دولت تامین می شود، بیشتر نیازهای بهداشتی اولیه شما را پوشش می دهد. با این حال، برخی اقلام و خدمات مانند داروهای تجویزی، فیزیوتراپی، خدمات ویژه پرستاری، درمان دندانپزشکی، خدمات آمبولانس، عینک‌های طبی، صندلی چرخدار و سایر تجهیزات بادوام، بیماری‌های حاد یا آسیب‌های شدید، و هرگونه هزینه‌های پزشکی که در طول سفر انجام می‌شود، تحت پوشش قرار نخواهند گرفت. بیمه سلامت استان طرح های بیمه درمانی خصوصی یا تکمیلی از ارائه دهندگان مختلف موجود است که می توانید برای پوشش این خدمات خاص خریداری کنید.

برخی از عوامل کلیدی موثر بر هزینه بیمه درمانی شما عبارتند از:

 • خدمات تحت پوشش طرح شما (مانند داروهای تجویزی، مراقبت های دندانپزشکی، فیزیوتراپی، عینک های تجویزی، ناتوانی، بیماری های شدید، مراقبت های طولانی مدت و غیره)؛
 • درصد پوشش (هرچه پوشش بیشتر باشد و هزینه های شما کمتر باشد، طرح شما گران تر است).
 • تعداد افراد تحت پوشش / وابستگان - چه فقط خودتان باشید یا اگر شامل اعضای خانواده نیز می شود.
 • سن، سابقه سلامتی و هر گونه شرایط پزشکی از قبل موجود؛ واستان محل سکونت.

هزینه بیمه درمانی خصوصی یا تکمیلی در کانادا چقدر است؟

در کانادا، خانواده ها به طور متوسط 4000 دلار کانادا در سال برای بیمه درمانی خصوصی یا تکمیلی هزینه می کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که این هزینه بسته به عواملی مانند پوشش کلی، فرانشیز، تعداد افراد تحت تکفل، سن، سابقه سلامت و استان/منطقه محل اقامت متفاوت است.

نکته: بسیاری از کارفرمایان در کانادا بیمه درمانی را به عنوان بخشی از مزایای کارکنان ارائه می کنند. پوشش مراقبت از چشم یا مراقبت از دندان معمولاً بخشی از چنین بیمه ای است. بنابراین، قبل از خرید بیمه درمانی خصوصی، برنامه های ارائه شده توسط کارفرمای خود را بررسی کنید.

کلینیک واک-این چیست؟

یک کلینیک واک-این مراقبت را بدون نیاز به وقت قبلی ارائه می دهد. در کلینیک‌های کوچک واک-این، امکانات مراقبت فوری، مراکز بهداشتی رایگان اجتماعی و اتاق‌های اورژانس، همگی گزینه‌های مراقبتی «واک-این» هستند. هنگامی که به یک کلینیک واک-این مراجعه می کنید، این معمولاً به معنای یک کلینیک کوچک است که در یک داروخانه قرار دارد. این که آیا این مراکز تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند یا خیر بستگی به شرکت بیمه ای دارد که بیمه شما را تحت پوشش قرار می دهد.

مکان آنها در داروخانه های محلی اغلب این کلینیک ها را به راحت ترین گزینه های مراقبت پزشکی تبدیل می کند. کلینیک های مراقبتی نیز در مقایسه با اورژانس یا قرار ملاقات با پزشک، کوتاه ترین زمان انتظار را ارائه می دهند با هزینه های کمتر.

آیا قرارهای ملاقات از راه دور تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

بسیاری از ارائه دهندگان بیمه، از جمله Medicaid و برخی از شرکت های بیمه خصوصی، شروع به پوشش خدمات بهداشتی از راه دور کرده اند. با این حال، پوشش سلامت از راه دور به طور گسترده ای از ایالت به ایالت دیگر با تفاوت در نحوه تعریف و پرداخت هزینه های سلامت از راه دور متفاوت است. از آنجایی که سیاست های پوشش بیمه متفاوت است، مهم است که برای آخرین اطلاعات در مورد پوشش خدمات از راه دور، مستقیماً با ارائه دهندگان بیمه یا بخش صورتحساب ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

آیا Medicare قرار ملاقات از راه دور را پوشش خواهد داد؟

اگر در Medicare Part B ثبت نام کرده اید، برخی از خدمات بهداشتی از راه دور، مانند ویزیت پزشک، مراقبت های سرپایی، لوازم پزشکی، و خدمات پیشگیرانه ممکن است تحت پوشش قرار گیرند.

مقدار مشخصی که شما بدهکار خواهید بود ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، از جمله:

 • بیمه دیگری که ممکن است داشته باشید
 • پزشک چقدر میگیره
 • نوع تسهیلات
 • جایی که آزمایش، مورد یا خدمات خود را دریافت می کنید
 • Medicare همچنین بررسی های مجازی و بازدیدهای الکترونیکی را پوشش می دهد.

برنامه های مدیکر دائما در حال تغییر و به روز رسانی هستند. با ارائه دهنده خود تماس بگیرید تا ببینید چه مزایای سلامت از راه دور برای طرح شما ارائه می شود.

مدیکر چیست؟

 • Medicare برنامه بیمه درمانی فدرال برای موارد زیر است:
 • افرادی که 65 سال یا بیشتر دارند
 • برخی از افراد جوان دارای معلولیت
 • افراد مبتلا به بیماری کلیوی مرحله نهایی (نارسایی دائمی کلیه که نیاز به دیالیز یا پیوند دارد، که گاهی اوقات ESRD نامیده می شود)